Aranżacja kuchni

Uwzględniając przesłanki funkcjonalne, ergonomiczne i psychologiczne, w kuchni należy preferować barwy sprawiające wrażenie czystości i świeżości, a więc np. grupy barw: jasnoniebieskiej i białej, jasnozielonej i białej lub jasne odcienie barwy żółtej. Intensywne plamy barwne mogą tworzyć elementy stałego wyposażenia, umeblowania i tkanin (firany, zasłony), a także stale wyeksponowane kolorowe naczynia kuchenne. W kompozycji barwnej wnętrza kuchni istotną rolę może odegrać kontrast matowej powierzchni ścian i lśniących elementów wyposażenia ciągu technologicznego. Ze względu na celowość stosowania w kuchniach zmywalnych okładzin ścian i wykładzin podłogowych można zastosować bezpieczny wariant kolorystyczny, polegający na zachowaniu podobnej barwy ścian i posadzki, różniących się jedynie odcieniem i ewentualnie formatem płytek. Można również zaryzykować inny, przeciwstawny wariant, polegający na zróżnicowaniu barwy ścian i posadzki przy użyciu barw dopełniających (np. żółtej i niebieskiej) lub pokrewnych (np. żółtej i zielonej).

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą.
Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...