Aranżacja łazienki

Kolorystyka łazienki, którą tworzą nie tylko barwy powierzchni ograniczających, ale również urządzeń higienicznosanitarnych, powinna sprawiać wrażenie czystości i świeżości, ale w żadnym razie nie może wywoływać odczucia zimna. Z tego względu w tle barwnym, jakim są przede wszystkim barwy okładzin ściennych i wykładzin posadzkowych, powinny dominować barwy: żółtozielona, łososiowo-czerwona, beżowa lub różowa, ale mogą to być również różne odcienie ochry. Trzeba natomiast przestrzec przed pokusą zastosowania pełnych barw ciemnych, np. niebieskiej, zielonej, czerwonej, brązowej lub czarnej, które szokują i budzą niepokój użytkowników. Wymagania użytkowe, zmuszające do zastosowania okładzin i wykładzin gładkich, nienasiąkliwych i zmywalnych, dyktują dość schematyczne zasady wykończenia powierzchni ograniczających pomieszczenie łazienki. Okładziny ścienne muszą być zastosowane co najmniej do wysokości 2 m od posadzki, czyli do wysokości drzwi, albo na całą wysokość pomieszczenia. Górną część ścian i sufit należy pozostawić białą, aby zwiększyć odbicie światła. Do wykonania okładzin ściennych może być użyty kamień naturalny (marmur) lub ceramiczne płytki glazurowane. Wykładziny posadzkowe mogą być wykonane z kamienia naturalnego, sztucznego albo z terakoty.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą. markizy czarnków
Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...