Budowa antresoli

Antresolę można wznieść podczas budowy domu lub dostawić ją później. Przede wszystkim powinna być bezpieczna i stabilna. Najprostszym rozwiązaniem jest oparcie na filarach lub na belkach umocowanych w ścianie (po zamaskowaniu staną się zupełnie niewidoczne). Ze względu na możliwość przeciążenia nieczęsto wykorzystywane są antresole podwieszane na stropie budynku. Dobór materiałów, z których zostanie zbudowana dodatkowa powierzchnia, zależy od stylistyki wnętrz oraz wielkości i charakteru pomieszczenia. Inne rozwiązanie zastosujemy w domach utrzymanych w stylu minimalistycznym, a inne w stylowych. Stal pozwala na wykonanie delikatniejszej konstrukcji, z kolei drewno wprowadza niepowtarzalny klimat, antresolę z żelbetu natomiast można wznieść jedynie na etapie stawiania budynku. Jeśli konstrukcję antresoli wykonamy z drewna, musi być ono dobrze wyprawione – w przeciwnym razie będzie skrzypieć. W bardziej śmiałych projektach na podest dodatkowego piętra wykorzystywane są luksfery bądź hartowane lub zbrojone szkło. Stosuje się też perforowaną blachą, która daje interesujący wgląd na parter. Wnosząc antresolę nie zapomnijmy o balustradzie, która chroni przed wypadnięciem. Antresolę z parterem łączą schody. Źródło: http://hmbudowa.pl/

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą.
Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...