Detale projektowe dachów z poddaszem użytkowym

Na poddaszach użytkowych musi być zapewniona odpowiednia termoizolacja i wykończenie połaci dachowych od strony wnętrza. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest założenie termoizolacji pomiędzy krokwiami. Od strony wnętrza, dla zabezpieczenia wewnętrznych warstw przegrody przed kondensacją pary wodnej, zakładana jest folia paraizolacyjna. Od strony pokrycia dachowego, dla zabezpieczenia przed zawilgoceniem, stosuje się warstwę wstępnego krycia. Termoizolacja połaci dachowych poddasza użytkowego w strefie kalenicy może być rozwiązana na dwa sposoby. Pierwszy to termoizolacja prowadzona między krokwiami aż do samej kalenicy:
rozwiązanie stosowane w dachach krokwiowych – kiedy nie występuje stężenie krokwi jętką lub kleszczami,
w dachach jętkowych jest to rozwiązanie pozwalające na pozostawienie odkrytych jętek, a w dachach o dużej rozpiętości pozwalające na wykonanie użytkowej antresoli ponad jętkami.
Drugi sposób to poprowadzenie termoizolacji pomiędzy krokwiami tylko do poziomu jętki lub kleszczy stężających przeciwległe krokwie:
rozwiązanie stosowane w dachach o konstrukcji kleszczowo-płatwiowej i w dachach jętkowych bez użytkowej antresoli,
rozwiązanie dzięki wytworzeniu nieocieplonej przestrzeni pod kalenicą znacznie poprawia komfort cieplny poddasza, które dzięki wytworzeniu rodzaju poduszki powietrznej nie przegrzewa się w okresie letnim.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą.
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...