Dobre wejście

W domach piętrowych dominującym elementem korytarzem jest zwykle klatka schodowa. Jako przestrzeń reprezentacyjna łącząca różne poziomy budynku zyskuje często formy niemal rzeźbiarskie. Schody mogą mieć zdecydowany charakter i być zintegrowane z wnętrzem. Warto wiedzieć, że ażurowe lub szklane balustrady zwiększają przestrzenność pomieszczenia. Jeżeli schody są w złym stanie lub stanowią źródło hałasu, można przykryć je dywanem lub wykładziną. Oprócz spójności estetycznej z wnętrzem muszą one być bezpieczne i wygodne: optymalna wysokość stopnia to 17 cm przy głębokości 29 cm, minimalna szerokość wynosi 80 cm, minimalna szerokość biegu schodów wynosi 80 cm, a poręcze powinny mieć wysokość co najmniej 90 cm. Wolną przestrzeń pod schodami można wykorzystać do maksimum, umieszczając tam np. szafki na buty. Korytarz, klatka schodowa i hol muszą być dobrze oświetlone. Najlepiej zainstalować lampy, które dają jasne (ale nieoślepiające) i rozproszone światło, a unikać reflektorów, które punktowo oświetlają przestrzeń, przez co powstają ostre kontrasty światła i cienia.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. http://www.magiaswiatel.pl/plafony Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. klimatyzacja kraków Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą. Bergline - bergline.pl
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...