Dobre wejście

W domach piętrowych dominującym elementem korytarzem jest zwykle klatka schodowa. Jako przestrzeń reprezentacyjna łącząca różne poziomy budynku zyskuje często formy niemal rzeźbiarskie. Schody mogą mieć zdecydowany charakter i być zintegrowane z wnętrzem. Warto wiedzieć, że ażurowe lub szklane balustrady zwiększają przestrzenność pomieszczenia. Jeżeli schody są w złym stanie lub stanowią źródło hałasu, można przykryć je dywanem lub wykładziną. Oprócz spójności estetycznej z wnętrzem muszą one być bezpieczne i wygodne: optymalna wysokość stopnia to 17 cm przy głębokości 29 cm, minimalna szerokość wynosi 80 cm, minimalna szerokość biegu schodów wynosi 80 cm, a poręcze powinny mieć wysokość co najmniej 90 cm. Wolną przestrzeń pod schodami można wykorzystać do maksimum, umieszczając tam np. szafki na buty. Korytarz, klatka schodowa i hol muszą być dobrze oświetlone. Najlepiej zainstalować lampy, które dają jasne (ale nieoślepiające) i rozproszone światło, a unikać reflektorów, które punktowo oświetlają przestrzeń, przez co powstają ostre kontrasty światła i cienia. Źródło: http://wyrob-mebli.pl/

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą.
Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...