Domy pasywne

Pod względem technicznym możliwa jest budowa domu o zerowym zapotrzebowaniu na energię, jednak byłaby ona bardzo pracochłonna i droga. Lepszym wyjściem jest budowa domów energeooszczędnych, wyposażonych w centralę wentylacyjną i system konwencjonalnego ogrzewania. Zużycie energii w tego typu obiektach jest mniej więcej dwa-cztery razy większe niż w domach pasywnych, ale mimo to jest ono bardzo niskie. Technika w domach pasywnych oparta jest bowiem na optymalnej współpracy ogrzewania i systemu wentylacji. Pozwala to na maksymalne ograniczenie zużycia energii przy zachowaniu rozsądnych kosztów inwestycyjnych. W budynku pasywnym zużycie energii grzewczej jest bardzo nieznaczne i w porównaniu z tradycyjnie budowanymi domami jednorodzinnymi wynosi ono mniej niż jedna dziesiąta. Drzwi i okna reagują na duże wahania temperatury poprzez nieznaczną zmianę swej objętości, dlatego materiał izolacyjny znajdujący się w szczelinie pomiędzy ramą i ścianą musi być na tyle elastyczny, by zrekompensować te ruchy.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. materiały elektryczne brodnica Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą. płyta gipsowa
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...