Drewno w domu

Panele boazeryjne z litego drewna, dzięki różnorodnej kolorystyce i strukturze pozwalają ozdobić ściany i sufity na bardzo wiele sposobów. Każdy element znormalizowanej deski profilowanej ma swoje znaczenie funkcjonalne albo estetyczne. Wpusty i pióra zapewniają z jednej strony równe ułożenie desek, z drugiej zaś uniemożliwiają powstawanie szczelin pomiędzy deskami będących rezultatem poprzecznego kurczenia się drewna podczas jego schnięcia. Rowki na zewnętrznej stronie desek zapobiegają natomiast ich pękaniu w trakcie schnięcia. Ukształtowanie krawędzi desek (rustykalne, zaokrąglone lub skośne) ma znaczenie wyłącznie estetyczne. Ostry profil deski o skośnych krawędziach rzuca przy jasnym świetle wyraźny cień powodując, że ściana bądź sufit sprawiają wrażenie solidnej i bogatej struktury. Panele z krawędziami okrągłymi tworzą powierzchnie mniej wyraziste, ponieważ granice światła i cienia rysują się na nich bardzo miękko. Także szerokość pióra i głębokość wpustu mają wpływ na wygląd powierzchni pokrytej drewnem (im szersze pióra pomiędzy panelami, tym subtelniejszego wyrazu nabiera cała struktura).

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą.
Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...