Drzwi balkonowe na stropodach tarasowy

Drzwi balkonowe, szczególnie na tarasach bez zadaszenia, podczas intensywnych opadów stwarzają ryzyko przenikania wody deszczowej przez próg. Z tego względu zalecanym rozwiązaniem jest obniżenie powierzchni tarasu w stosunku do progu drzwi o wysokość jednego stopnia, co odpowiada jednocześnie wysokości cokolika z płytek ceramicznych wokół ścian (około 15 cm). Dla zupełnego wyeliminowania ryzyka zalania progu drzwi balkonowych zalecane jest wykonanie połączenia stopnia z progiem w postaci podestu kratowego ze stali ocynkowanej. Podest taki opiera się na dwóch stalowych kątownikach – jednym zamocowanym wzdłuż progu drzwi i drugim na brzegu betonowego stopnia. Projektując tego typu rozwiązanie należy zwrócić uwagę na znaczne obniżenie poziomu płyty stropowej tarasu, w stosunku do poziomu płyty stropowej sąsiedniego wnętrza.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą.
Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...