Lakierowanie płytek, wanny i umywalki

Lakier do płytek i urządzeń wykonanych z ceramiki, porcelany, akrylu bądź pokrytych emalią pozwala na urzeczywistnienie marzenia wielu remontujących, by zachować stare kafelki i obiekty sanitarne, które są jeszcze w dobrym stanie, a zmienić jedynie ich kolor. Ten drobny zabieg wystarcza, by łazience nadać nowy, odświeżony wygląd. Zastosowany lakier musi odznaczać się wyjątkową wytrzymałością, dlatego jest oferowany w postaci dwuskładnikowej. Najpierw trzeba starannie wymieszać oddzielnie każdy z komponentów, a po ich połączeniu ponownie wymieszać dokładnie całość. Po wymieszaniu środka gruntującego lub lakieru można je stosować tylko przez ograniczony czas. Podkład np. musi być zużytkowany w ciągu dwóch godzin, a lakier do sześciu godzin. Malowanie nawierzchni ceramicznej wygląda następująco: po zakryciu taśmą malarską otaczającej ją powierzchni, należy oczyścić spoiny cementowe i w razie potrzeby poprawić ewentualne uszkodzenia. Należy starannie usunąć wszystkie fugi silikonowe aż po najdrobniejsze cząstki. Potem trzeba oczyścić całą powierzchnię ceramiczną. Wymieszany starannie środek gruntujący nakłada się przy pomocy wałka z pianki (odpornej na działanie rozpuszczalników). Już następnego dnia można położyć pierwszą warstwę lakieru, a drugą najwcześniej po 12 godzinach, nie później jednak niż 72 godziny. W czasie pracy zamalowuje się również fugi.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą. lafhome.pl/inspiracje/remont-mieszkania-poznan/
Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...