Lazura jako warstwa ochronna

Wrażliwe powierzchnie mebli z naturalnego drewna czy drzwi wewnętrznych wymagają starannej ochrony, inaczej zszarzeją i stracą swą urodę. Lazury wodne produkowane na bazie wody. Nadają się zwłaszcza do elementów drewnianych w kuchniach, sypialniach i pokojach dziecinnych oraz do malowania zabawek. Odcienie pośrednie można uzyskać mieszając kolor sosny z ciemnym orzechem: uzyskamy cieplejszy, jasny odcień orzecha. Podczas nanoszenia lazury wodnej bardzo ważny jest wybór pędzla. Specjalna szczotka z tworzywa sztucznego wyjątkowo dobrze pochłania lazurę wodną. Lazury olejowe wnikają głęboko w podłoże, chroniąc drewno nawet wewnątrz porów. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi warstwa lazury bezbarwnej. Lazury dające grubą powłokę są przeznaczone głównie na zewnątrz. We wnętrzach mogą jedynie zdobić, na zewnątrz gwarantują też ochronę. Lazury do mebli nadają się do odświeżania antyków. Stare warstwy szlifujemy i nanosimy jedną lub dwie warstwy lazury. Lazury do wnętrz i mebli można znaleźć w wielu odcieniach. Aby zachować kolor już pomalowanej powierzchni, należy wybrać lazurę o ton jaśniejszy.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. deska tarasowa Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. meblościanki Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. domowenastroje.pl Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. http://www.mebel-perfekt.pl/schody-38 Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą. http://dom.na1miejscu.pl/porady-ogrod/donice-balkonowe-jakie-wybrac/
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...