Mieszkać pod skosem

Pomieszczenie na poddaszu pozbawione okien połaciowych nie nadaje się do zamieszkania. Jedynie one pozwalają dostatecznie rozjaśnić ciemności. Pochyłe ustawienie okna połaciowego sprawia, że latem przenika przez nie więcej słońca niż przez konwencjonalne okno pionowe. Jeśli więc nie chcemy mieszkania na poddaszu zmienić w saunę, musimy zasłaniać okna połaciowe. Można z tej konieczności czerpać przyjemność. Tak dzieje się, gdy zasłony, nawet nie używane, pozostają widoczne, stając się elementem dekoracji wnętrz. Żaluzjowe okiennice mogą dozować cień aż do pełnego zaciemnienia pomieszczeń, dzięki regulowanym katom nachylenia listewek drewnianych. Niestety, tego rodzaju elementy odznaczają się też dość sporą wagą. Najefektywniejszą formą zaciemniania okien, również w skosach dachowych, jest rolos. Potrafi całkowicie zaciemnić pomieszczenie, pod warunkiem, że wykonany jest szczelnie i z gęstego materiału. Zacienienie pomieszczenia można stosować i przy uchylonych oknach. Żaluzje dobrze funkcjonują, gdy są zamocowane bezpośrednio na oknie.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą.
Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...