Mocowanie dachówek ciętych

Mocowanie dachówek ciętych przy grzbietach i koszach rozpatrywać należy osobno, ponieważ mimo podobieństwa – rozwiązania obu elementów są różne.
Grzbiet – Polecane jest , aby po przycięciu dachówka miała minimum jeden zaczep (nosek). Jeżeli tak nie jest, należy jako przedostatnią zastosować dachówkę połówkową o szerokości krycia 15 cm przesuwającą linię cięcia o połowę szerokości dachówek. W przypadku grzbietu krawędź cięcia jest osłonięta gąsiorem, dlatego warto wykorzystać specjalną klamrę, którą można nabić na ciętą krawędź i za pomocą dłutu mocuje się do łaty.
Kosz – Przycięte dachówki nachodząc na kosz często pozbawione są możliwości pewnego oparcia na łacie na dwóch noskach. Zastosowanie dachówek połówkowych eliminuje ten problem. W sytuacji, gdy jeden z nosków jest obcinany, nabija się w tym miejscu specjalną klamrę (zaczep klamrowy uniwersalny), którą mocuje się z dołączonym drutem, do gwoździa wbitego w łatę.Odpowiednie skonstruowanie grzbietu i kosza wymaga podstawowej wiedzy dekarskiej także od projektanta.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. www.topcan.com.pl/plakaty/ Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą. żaluzje warszawa
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...