Mocowanie dachówek ciętych

Mocowanie dachówek ciętych przy grzbietach i koszach rozpatrywać należy osobno, ponieważ mimo podobieństwa – rozwiązania obu elementów są różne.
Grzbiet – Polecane jest , aby po przycięciu dachówka miała minimum jeden zaczep (nosek). Jeżeli tak nie jest, należy jako przedostatnią zastosować dachówkę połówkową o szerokości krycia 15 cm przesuwającą linię cięcia o połowę szerokości dachówek. W przypadku grzbietu krawędź cięcia jest osłonięta gąsiorem, dlatego warto wykorzystać specjalną klamrę, którą można nabić na ciętą krawędź i za pomocą dłutu mocuje się do łaty.
Kosz – Przycięte dachówki nachodząc na kosz często pozbawione są możliwości pewnego oparcia na łacie na dwóch noskach. Zastosowanie dachówek połówkowych eliminuje ten problem. W sytuacji, gdy jeden z nosków jest obcinany, nabija się w tym miejscu specjalną klamrę (zaczep klamrowy uniwersalny), którą mocuje się z dołączonym drutem, do gwoździa wbitego w łatę.Odpowiednie skonstruowanie grzbietu i kosza wymaga podstawowej wiedzy dekarskiej także od projektanta.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą. remont sufitu
Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...