Murowana ściana trójwarstwowa nad jednospadowym dachem pulpitowym

Dach jednospadowy stanowi często przekrycie fragmentu budynku niższego od całości. Połączenie dachu skośnego ze ścianą szczytową wyższej części budynku, wychodząca ponad połać dachu stwarza, szczególnie w przypadku budynku o murowanych ścianach trójwarstwowych, szereg problemów projektowych. Ściana trójwarstwowa ponad połacią dachu może być rozwiązana na kilka sposobów:
Ściana szczelinowa oparta na stropie niższej kondygnacji jest rozwiązaniem najprostszym. Mankamentem jest konieczność wykonania w użytkowym wnętrzu dodatkowej ścianki osłonowej na całej wysokości ściany.
Ściana szczelinowa oparta na skośnej belce żelbetowej wzdłuż połaci dachowych – to rozwiązanie najbardziej logiczne, ale jednocześnie najbardziej skomplikowane technicznie. Skośna belka żelbetowa, z wyprofilowanymi od góry schodkami dla oparcia cegieł ściany osłonowej, jest bardzo trudna w wykonaniu.
Rozwiązanie, w którym połączenie dachu ze ścianą szczytową jest jednocześnie dylatacją między budynkami – ściana osłonowa, rozpoczynająca się powyżej połaci dachowej jest podwieszona na wspornikach zakotwionych w ścianie konstrukcyjnej. W rozwiązaniu tym należy zwrócić uwagę, że ściana osłonowa nie może opierać się na ścianie szczytowej niższej części budynku oddzielonej dylatacją.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. kamień dekoracyjny do ogrodu Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą. http://sprzataniefresh.pl/
Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...