Projektowanie przedsionka i korytarza

Powierzchnię komunikacji poziomej w budynkach wyznaczają: przedsionek, korytarz oraz przedpokój (hall). Przedsionek bywa niekiedy nazywany sionką izolującą lub wiatrołapem. Nazwy te trafnie określają jego zadanie. Pomieszczenie to o minimalnej z zasady powierzchni stanowi przestrzeń izolującą od zimna, kurzu i hałasu. Tworzy również izolację wzrokową przez zamknięcie drzwiami dostępu do dalszych pomieszczeń mieszkalnych. Powierzchnia podłogi przedsionka jest strefą przejściową z terenu zewnętrznego na teren mieszkania. Korytarz tworzy wydłużone wnętrze komunikacyjne. Jako system komunikacyjny ma najszersze zastosowanie w układach budynku typu korytarzowego. W trakcie podłużnym – jako ciągła powierzchnia ruchu – łączy poszczególne wydzielone w traktach pomieszczenia. W traktach dwustronnych niedostateczne oświetlenie czołowe korytarza wymaga zaopatrzenia ścian wzdłużnych w naświetla wprowadzające światło pośrednie i zastosowanie odpowiednio intensywnego światła sztucznego.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą.
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...