Rola barwy oświetlenia elektrycznego

Problematyka barwy w pomieszczeniach mieszkalnych obejmuje także temat barwy oświetlenia elektrycznego. Barwa oświetlenia elektrycznego zależy od rodzaju stosowanych emitorów i ich osłon (kloszy, abażurów), a w przypadku wykorzystania odbicia światła elektrycznego od ścian lub sufitów – również od barw tych płaszczyzn. Zastosowanie oświetlenia elektrycznego emanującego efekty barwne powinno być stosowane w mieszkaniach jako oświetlenie miejscowe. Barwa oświetlenia miejscowego powinna harmonizować z barwą dominującą, a w żadnym razie nie powodować dysonansu kolorystycznego. Oświetlenie ogólne (podsufitowe) i oświetlenie miejscowe ciągu pracy kuchennej, a także oświetlenie miejsca pracy zawodowej (np. przy komputerze) lub twórczej powinny emanować światło zbliżone do dziennego, niepowodujące zniekształcania odbioru barw, wyposażenia, urządzeń i pomieszczeń.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. paradyż mistere Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą. Sauna mokra na zamówienie producent
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...