Ścianki murowane

Ścianki murowane są przegrodą niekonstrukcyjną spełniającą funkcję oddzielenia wizualnego, czasami akustycznego między dwoma pomieszczeniami. Muszą być one wytrzymałe na rozmaite uderzenia oraz skłonne do przemieszczenia małych obciążeń skupionych, np. ciężaru instalacji i urządzeń higieniczno-sanitarnych czy szafek mających ciężar do 40 kg. W przypadków domów jednorodzinnych, budowanych w klasycznej technologii ulepszonej lub podobnych, zazwyczaj wykorzystywane są ścianki działowe z elementów ceramicznych. Do wykonania ścianek ceramicznych stosujemy cegły mające wytrzymałość przynajmniej 50 kg/cm² na zaprawie cementowej lub cementowo-wapiennej. Ścianki działowe o grubości 6,5 cm wyższe niż 3,0 m i dłuższe niż 3,5 m powinny być zbrojone płaskownikiem (tzw. bednarką) 2×20 (30) mm lub prętami stalowymi o średnicy 6-10 mm.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą.
Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...