Układanie paneli podłogowych

Zawodowi parkieciarze do dziś twierdzą, że najlepsze są posadzki z paneli łączonych klejem. Cóż, przy systemach bezklejowych ich umiejętności stały się zbędne. Pojawienie się wielowarstwowych paneli podłogowych łączonych systemami bezklejowymi sprawiło, że nawet początkujący amator może sam wykonać podłogę i to w dodatku bezbłędnie. Jednak poprawne ułożenie podłogi nie ogranicza się do samego łączenia jej elementów. Cały efekt może zepsuć np. brak odpowiednio szerokich odstępów od ścian lub umieszczenie paneli na podłożu bez warstwy folii paroizolacyjnej. Ten ostatni element jest absolutnie konieczny przy układaniu paneli na wszystkich mineralnych podłożach, a więc także na – powszechnie dziś stosowanych – jastrychowych. Bez takiego zabezpieczenia para wodna, skraplając się na podłożu, wsiąka w spody paneli i powoduje ich pęcznienie lub nawet rozkruszanie się. Do odkształcania się parkietowej gładzi doprowadza też brak odstępu paneli od ścian. Zewnętrzne krawędzie podłogi muszą być umieszczone 10-15 mm od nieruchomych elementów sąsiednich, by mogła ona swobodnie się kurczyć i rozszerzać. W przeciwnym razie będą powstawać wybrzuszenia na środku pokoju. Wspomniany odstęp nie powinien być jednak większy niż 15 mm, by dać się estetycznie zamaskować listwami przypodłogowymi.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą. https://kraszewska.com/pl/projektowanie-wnetrz-sklepow-i-salonow-sprzedazy/
Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...