Wykonanie gładzi gipsowej

Gładź gipsowa pozwala uzyskać idealnie gładką powierzchnię, która jest odpowiednim podłożem pod malowanie i tapetowanie ścian. Gips dodatkowo poprawia mikroklimat w pomieszczeniach. Podczas wykonywania gładzi niezwykle istotne jest przestrzeganie reżimu technologicznego, bowiem tylko wtedy powierzchnia będzie mocna i trwała. Jeżeli zamierzamy dopracować gładzią całe wnętrze, powinniśmy na początku rozpocząć od sufitu. Pamiętajmy też o nakładaniu środka od okna w głąb pomieszczenia. Do usunięcia starych farb warto zastosować szpachelkę lub szczotkę drucianą. Istniejące rysy powinniśmy rozszerzyć, by w przyszłości dokładnie wypełnić zaprawą szczeliny. Podczas przepachlowywania ściany należy przesuwać podłogę w kierunku: od podłogi ku górze ściany. Podczas końcowego etapu szlifuje się gładź gipsową. W celu celu warto zastosować bardzo drobny papier ścierny lub odpowiednią siateczkę do szlifowania.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować.

Nasze porady
Nie każdy niestety urodził się ze zmysłem projektanta wnętrz. Dlatego, kiedy stajemy przed remontem swojego domu czy mieszkania, czasem lepiej zasięgnąć porady odpowiedniego stylisty. Albo jakiegokolwiek specjalisty, który pomoże nam w takich kwestiach jak dobór koloru ścian w kuchni, czy meble do salonu. Jednak specjaliści mogą kosztować krocie, a my często wolimy te pieniądze przeznaczyć na nową sofę czy kino domowe do sypialni. Dlatego warto zasięgnąć informacji gdzie indziej. Przejrzyste porady można znaleźć w Internecie i będą one równie pomocne jak niejeden specjalista z zakresu wyposażenia wnętrz. Będzie to łatwy i przyjemny sposób na to, aby remontowanie domu czy mieszkania stało się przyjemnością, a nie katorgą.
Wnętrze domu
Ta strona pomoże odmienić twoje wnętrza. Potrzebna inspiracja do zmian? Żaden problem – znajdziesz ją na mojej stronie. Zajrzyj do nas i skorzystaj z zamieszczonych propozycji. Ciekawe zdjęcia, inspirujące opisy – czego można chcieć więcej? Zapraszamy serdecznie – z pewnością nie poczujesz się zawiedziony. Zajrzyj, wybierz coś spośród licznych propozycji i działaj. Niech twój domek zyska nowe, odmienione wnętrze – wystarczy tylko zajrzeć do nas. Szybko przekonasz się jakie to proste i przyjemne – napawdę warto. Dzielę się ciekawymi pomysłami dzięki, którym zyskasz Ty i twój dom. Odwiedź koniecznie moją stronę internetową!
Sonda

Jakie pomieszczenie chcesz remontować?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...